Utorok, 23. január, 2018 | Meniny má Miloš
Pridajte si svoje mesto

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

MLČANIE /SILENCE/

Kde a kedy ?

Čas: 19. 02. 2017 - 20. 02. 2017, sobota-nedeľa

18:30 hod.
Miesto: Kino Kultúra v Ružomberku
Vstupné: 4,00€

Popis

Príbeh dvoch mladých mníchov,  ktorí sa  vydajú hľadať svojho nezvestného učiteľa v tajomnom a exotickom Japonsku, kde je ich viera postavená mimo zákon a ich prítomnosť zakázaná. Nasleduje oslňujúca a napínavá skúška  ich vytrvalosti, viery a schopnosti prežiť.

V 17. storočí sa dvaja jezuitskí mnísi vydávajú do krajiny vychádzajúceho slnka šíriť kresťanskú vieru. Netušia, že do Japonska prichádzajú práve uprostred krvavého prenasledovania a vraždenia kresťanov...

V polovici 17. storočia je Japonsko úplne uzavreté kontaktu so západnými mocnosťami. Kresťanstvo je tu postavené mimo zákon a kresťania sú za svoju vieru kruto prenasledovaní.

Dvaja portugalskí jezuiti, otec Rodrigues (Andrew Garfield) a otec Garupe (Adam Driver), sa vydávajú do krajiny vychádzajúceho slnka s veľmi nebezpečným cieľom: nájsť svojho učiteľa, otca Ferreira (Liam Neeson), ktorý sa údajne zriekol viery.

Japonskí feudalisti a vládnuci samurajovia sú odhodlaní kresťanstvo vo svojej krajine vyhubiť. Šíriť slovo Božie je jeden z najťažších zločinov. Kresťania sú prenasledovaní a brutálne mučení. Buď sa zrieknu svojej viery, alebo sú vystavení rafinovanému mučeniu a bolestivej smrti. Mladých mníchov čaká tá najťažšia skúška viery a vytrvalosti, na ktorú vôbec nie sú pripravení...

Historickú drámu Mlčanie (Silence) nakrútil oscarový režisér Martin Scorsese (Skrytá identita, Vlk z Wall Street) podľa románu Mlčanie od japonského spisovateľa Šúsaku Endó. V hlavných úlohách sa predstavia talentovaný a divácky stále obľúbenejší Andrew Garfield (Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu), Adam Driver (Star Wars: Sila sa prebúdza) a jeden z najváženejších hercov súčasnosti, Liam Neeson (96 hodín, Medzi náhrobnými kameňmi). 

Réžia: Martin Scorsese  
Scenár: JayCocks  
Kamera: Rodrigo Prieto  
Hudba: Howard Shore  
Hrajú: Liam Neeson, Andrew Garfield, Adam Driver, Tadanobu Asano...

Historická dráma, 161 min., MP12+, Mexiko, Tchaj-wan, USA, ČT, 2D projekcia

Riešime za Vás

Šetrenie vody
Liptovský Mikuláš

Šetrenie vody

V riešení
Policajná hliadka hrala v službe futbal.
Liptovský Mikuláš

Policajná hliadka hrala v službe futbal

Vyriešené
Pridaj svoj podnet