Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

KONCERT KLAVÍRNEHO TRIA BOGACZ

Kde a kedy ?

24.2:2017  piatok

16:00- 18:00 hod.

Liptovská galéria P. M. Bohúňa     

vstup: bezplatné

Popis

BOGACZ TRIO

Mladé klavírne trio v zložení Zuzana Králiková Pohůnková (klavír), Pavel Bogacz ml. (husle) a Karolína Zívalíková (violončelo) vzniklo v roku 2011 z iniciatívy hudobníkov, ktorých okrem dlhoročného priateľstva navzájom spája veľká vášeň pre komornú hru.
V priebehu niekoľkých rokov spolupráce si členovia tria prešli cestou vzájomného poznávania sa a vo svojom hudobnom vývoji sa medzi sebou neustále dopĺňajú a inšpirujú. Pravidelne spolupracujú s mnohými umelcami vrámci klavírnych kvartet a kvintetov, odohrali množstvo koncertov vrámci celého Slovenska, hosťovali na viacerých festivaloch, pravidelne premiérujú diela, ktoré na Slovensku ešte nezazneli a uvádzajú diela, ktoré sú hrávané veľmi sporadicky ( napríklad v roku 2014 zrealizovali zaujímavý projekt s názvom Slovenské a svetové skladateľky, na ktorom uviedli pomerne málo známe skladby výlučne ženských hudobných autoriek. Koncerty sa konali v Liptovskom Mikuláši, v Piešťanoch a v Bratislave a stretli sa s mimoriadne pozitívnym ohlasom)

V roku 2017 si členovia tria vzali do svojho názvu meno významného huslistu Pavla Bogacza st., a to nielen pri príležitosti 60. výročia jeho narodenia, ale predovšetkým preto, že Pavel Bogacz st., ktorý bol známy svojou precíznosťou, dôslednou prípravou interpretovaných diel, zároveň však aj veľkou pokorou a skromnosťou, je pre členov tria veľkým hudobným a ľudským vzorom. Vo svojej interpretácii sa členovia tria snažia pokračovať v jeho odkaze podobným spôsobom. 
Pavel Bogacz st. pôsobil ako koncertný majster ( Orchestra ensemble Kanazawa, Japan virtuoso orchestra), sólista a pedagóg (Tokyo College of Music) v Japonsku. Počas svojho života sa venoval najmä komornej hre v rozličných hudobných zoskupeniach, avšak svoju kariéru začínal práve v klavírnom triu už počas štúdií na pražskej Akadémii múzických umení ( spolu s klaviristom Norbertom Hellerom a violončelistom Ľudovítom Kantom). 
V súčasnej dobe Bogacz trio pripravuje viacero projektov, mimo iné aj súborné uvedenie kompletnej tvorby pre klavírne trio bratislavského rodáka J.N. Hummela a uvedenie diel viacerých súčasných slovenských hudobných skladateľov vrámci samostatných koncertov tria.

Riešime za Vás

Šetrenie vody
Liptovský Mikuláš

Šetrenie vody

V riešení
Policajná hliadka hrala v službe futbal.
Liptovský Mikuláš

Policajná hliadka hrala v službe futbal

Vyriešené
Pridaj svoj podnet