Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

MINCE VO FONTÁNE

Kde a kedy ?

28.2.2017 utorok

18:00 hod.

kaviareň Pianko

vstupné: Dospelí: predpredaj 3 €, na mieste 5 € 

Popis

Pop - rocková hudobná skupina Mince vo fontáne vznikla v roku 1999 v Liptovskom Mikuláši. Spočiatku bolo štýlové zameranie skupiny výlučne folkové. Postupne sa začali objavovať v ich repertoári  prvky country, rocku  i  popu, s čím mala často kapela u ortodoxne ladených porôt na súťažných festivaloch väčšinou problémy. Cez spomenuté záležitosti sa podarilo jej členom uspieť aj v súťažiach a odniesli si napríklad Hlavnú cenu celoštátneho hudobného festivalu Strunobranie v Banskej Štiavnici, víťazstvo v národnom kole súťaže Porta a niekoľko ďalších zaujímavých ocenení.

Aktivity kapely sú značné a členov je možné vidieť napr. v TV a počuť v rozhlase. Zaspievali si aj v medzinárodnom seriáli Záchranári, ktorý bol uvedený na obrazovky v roku 2003.

V roku 2000 založili v Liptovskom Mikuláši Klub Fontána, kde do roku 2015 pravidelne pozývali jednotlivcov i skupiny z Česka a Slovenska na spoločné aj samostatné koncerty.

Podieľali sa na organizácii a priebehu festivalov Pod Skalkou v Liptovskom Hrádku a Letokruhy, ktorý sa uskutočňoval každoročne v Liptovskom Mikuláši, alebo blízkom okolí. V súčasnosti ďalej pomáhajú s prípravou a priebehom festivalu FOLK-ROCK ARMY vo Vrútkach.

Počas svojho pôsobenia Mince vo fontáne účinkovali na benefičných koncertoch pre choré deti, deti z detských domovov, záchranu lesa a ďalších. Zúčastňujú sa mnohých festivalov a vystúpení na Slovensku aj v zahraničí.

Riešime za Vás

Šetrenie vody
Liptovský Mikuláš

Šetrenie vody

V riešení
Policajná hliadka hrala v službe futbal.
Liptovský Mikuláš

Policajná hliadka hrala v službe futbal

Vyriešené
Pridaj svoj podnet