Utorok, 12. december, 2017 | Meniny má Otília
Pridajte si svoje mesto

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

DIVOZVENY 3

Kde a kedy ?

Čas: 25. 03. 2017, sobota

20:00 hod.
Miesto: Klub Panoptikum v Ružomberku
Vstupné: Vstupné dobrovoľné

Popis

Už po tretíkrát sa členovia Ružomberského divadla RosaThea, ktorého zakladateľom je Občianske združenie RosArt, predstavia na javisku, ale v nedivadelne - ako hlavní protagonisti Literárno-hudobného večera Divozveny 3. Nakoľko mnohí z realizačného tímu divadla sa venujú aj literárnej činnosti, bude pódium ružomberského kultúrneho uzla Klubu PANOPTIKUM patriť práve ich literárnym „ozvenám".

S vlastnou tvorbou a s prednesom sa predstaví Ivet Kloptová, pre ktorú bol rok 2016 jedným z najúspešnejších v jej literárnej kariére. Získala hneď niekoľko ocenení z celoslovenských súťaží a na niekoľkých z nich bola dokonca laureátkou. Svoje literárne počiny predstaví aj Alžbeta Jacková, pre ktorú je príznačný korenistý humor a schopnosť trefne pomenovať vzťahové problémy. Do svetiel reflektorov sa postavia aj ďalší protagonisti ostatnej divadelnej hry z dielne divadla RosaThea PUSH UP - herci Juraj Matula a Rastislav Málik, ktorí cez svojskú optiku umožnia publiku nahliadnuť do svojich svetov. Poéziou večer obohatia jedna z najmladších členiek divadla Laura Hrčková a Marianna Stančoková, ktorá v divadelnom realizačnom ansámbli pôsobí ako režisérka. Ďalší herec - Jakub Janíček - prispeje do programu svojimi folkovými pesničkami. Večerom bude sprevádzať moderátor Jozef Mišák, herec divadla.

Podujatie spestria členovia rodinného jazzového zoskupenia 2xHlaváč=Jazz, otec Branislav (gitara, bicie) a syn Boris (saxofón) Hlaváčovci, ktorí spolu so svojimi hudobnými priateľmi spríjemnia večer nielen inštrumentálnymi hudobnými kusmi.

Literárno-hudobný večer Divozveny je len jednou z aktivít, ktorým sa skupina umelecky aktívnych ružomberčanov zoskupených okolo OZ RosArt a Divadla RosaThea venujú. „V apríli a máji pripravujeme reprízy predstavení PUSH UP a SOLITAIRE.SK v Hrboltovej, Lúčkach, Ružomberku, Žiline, Štátnom komornom divadle v Martine a v júni open-air predstavenie na amfiteátri na sídlisku Klačno. Máj sa bude niesť aj v duchu 1. ružomberského plesu pre nezadaných „Siglebál", na ktorý už teraz pozývame všetky osamelé duše, ktoré túžia stretnúť lásku. Alebo aspoň niekoho s kým môžu tráviť voľný čas a zdieľať svoje bytie - priateľov. Všetky informácie o našich plánovaných aktivitách nájdete na www.oz-rosart.sk." za organizátorov podujatia na záver dopĺňa Marianna Stančoková.

Riešime za Vás

Šetrenie vody
Liptovský Mikuláš

Šetrenie vody

V riešení
Policajná hliadka hrala v službe futbal.
Liptovský Mikuláš

Policajná hliadka hrala v službe futbal

Vyriešené
Pridaj svoj podnet