Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša
Pridajte si svoje mesto

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

PROTI SVOJEJ KRVI /TRESSPASS AGAINTS US/

Kde a kedy ?

Čas: 18. 04. 2017 - 19. 04. 2017, utorok- streda

19:30 hod.
Miesto: Kino Kultúra v Ružomberku
Vstupné: 4,00€

Popis

Bývajú uprostred krásneho anglického sídla Gloucestershire v karavanovom tábore. Bezcieľne sa flákajú, živia sa príležitostnými krádežami, pytliactvom, pobijú sa s každým, kto sa im nepáči. Neustále sa pohybujú na hranici zákona, okolie ich neznáša a polícia po nich tvrdo ide. Na čele klanu stojí Colby (B. Gleeson), ktorý pevnou rukou udržiava vo svojej kočovnej komunite tradičný životný štýl 
a zvyky. Colby by rád časom prenechal svoje vodcovstvo synovi, ale Chad (M.Fassbender) nie je touto myšlienkou príliš nadšený.

Chad sa totiž na svet pozerá inou perspektívou ako jeho otec a začína byť rozpoltený. Na jednej strane rodinná kočovná tradícia spojená s drsným životným štýlom. Na strane druhej, túžba vymaniť sa z tohto prostredia a zabezpečiť svojej rodine lepšiu budúcnosť.

S tým je ale spojený konflikt s otcom, ktorý o ničom príliš nediskutuje a navyše pripravuje lúpežnú akciu, ktorej cieľom je honosný dom plný cenností. Chad zisťuje, že osud a možnosť voľby nemusia ležať v jeho vlastných rukách…

"Náš netradičný rodinný príbeh rozohráva otázky, ktoré sa môžu týkať každého: aké to je, keď sa začína rozpadať rodina? Prečo Colby nikdy neposlal Chada do školy? Bolo to preto, aby ho udržal pod kontrolou? Alebo to bolo preto, že ho nechcel poslať tam, kde by sa stal súčasťou systému, o ktorom si myslí, že je zlý, ovplyvňuje myslenie a tým ohrozuje ich kočovnú komunitu?” zamýšľa sa nad príbehom filmu Michael Fassbender. 

Réžia: Adam Smith  
Scenár: Alastair Siddons  
Kamera: Eduard Grau  
Hudba: The Chemical Brothers  
Hrajú: Michael Fassbender, Brendan Gleeson, Lyndsey Marshal, Georgie Smith, Rory Kinnear, Killian Scott, Sean Harris...

Akčný, dráma, krimi, 98 min., MP15+, GB, ČT, 2D projekcia

Riešime za Vás

Šetrenie vody
Liptovský Mikuláš

Šetrenie vody

V riešení
Policajná hliadka hrala v službe futbal.
Liptovský Mikuláš

Policajná hliadka hrala v službe futbal

Vyriešené
Pridaj svoj podnet