Nedeľa, 17. december, 2017 | Meniny má Kornélia
Pridajte si svoje mesto

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Folklórny festival Východná 2016

Kde a kedy ?

Folklórny festival Východná je najstarším a najrozsiahlejším celoslovenským festivalom s medzinárodnou účasťou u nás a zároveň vrcholnou prehliadkou tradičnej ľudovej kultúry a jej folklorizovaných prejavov. Medzi priemerne 1400 účinkujúcimi v desiatkach umeleckých autorských programov sa na tomto festivalekaždoročne prezentujú i víťazi celoštátnych súťažných prehliadok folklórnych skupín, súborov, detských súborov, ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov muzikantov i tanečníkov. Veľmi významná a účastníkmi vítaná je účasť ľudových remeselníkov, výrobcov a umelcov. 

 

 

Popis

ŠTVRTOK 30. 6. 2016

VEĽKÁ SCÉNA

ZMIERENIE ALEBO DOBRODRUŽSTVO PRI OBŽINKOCH
20:00 – 22:30 
Veselohra o zmierení, dobrodružstve, hrách lásky a náhody.
Predstavenie činohry SND

Palárikove svetlé veselohry, nepochybne oveľa viac ako jeho knižné a zabudnuté romantizujúce historické drámy, oprávnene neschádzajú zo slovenských javísk, poháňané smiechovou silou publika. V čase, keď klasik žil a tvoril, sme ešte profesionálne slovenské divadlo nemali, zato sme už mali komédie ako túto, ktoré sa s optimistickým jasom hlásili k osvieteneckým možnostiam aj ambíciám divadla ako morálnej i zábavnej inštitúcie. Palárik v tom rozpor nevidel, jeho viera v divadlo je nákazlivá, poučená žánrom svetovej komédie, a pritom nastoľuje národné témy, myšlienku tolerancie a znášanlivosti... národnostnej, triednej, ale aj mužsko-ženskej, rodovej. Nehanbí sa za svoj idealizmus, naivná idyla je u neho čírou radosťou. Palárik propaguje ideály prirodzenosti v protiklade k štylizovanej, smiešnej vyumelkovanosti. Skostnatenosť, nadutosť a stereotypy sú smiešne, ale zmena je možná, ak podľahneme čaru vývoja, harmónie a ústretovej komunikácie. Zmierenie nie je iba podaním si rúk znepriatelených strán, ale aj poznaním, zmierením so svojimi vlastnými predsudkami. Tak sa určite pohneme skôr a lepším smerom, ako keď budeme bedákať, konštruovať konšpiračné teórie, obviňovať a útočiť. Dobrodružstvom nie je iba dnes také aktuálne, pikantné skrývanie vlastnej identity pri hrách lásky, ale aj pripustenie možnosti, že všetko sa môže po mnohých „trapasoch“, trápnostiach a trápeniach napokon dobre skončiť. Nie iba v komédii, ale aj v živote, v ktorom to, že sme individuálne aj kolektívne „iní“, môže byť príťažlivou šancou. Na dobrodružné zmierenie, čiže na zdravie! Egészégedre!

Réžia: Juraj Nvota
Jazyková úprava: Jakub Nvota
Dramaturgia: Darina Abrahámová, Miriam Kičiňová
Scéna: Tomáš Rusín
Kostýmy: Zuzana Štefunková-Rusínová
Hudba: Stanislav Palúch
Choreografia: Jaroslav Moravčík
Videoprojekcia: Lukáš Kodoň
Masky: Juraj Steiner

Grófka Elisa Hrabovská: Petra Vajdová
Orieška, školský učiteľ: Marián Geišberg
Miluša, jeho dcéra: Dominika Kavaschová
Barón Kostrovický: František Kovár
Ľudovít, jeho syn: Milan Ondrík
Rohoň, zememerač: Dano Heriban
Capková, grófkina komorná: Jana Oľhová
Suchay, grófkin úradník: Vladimír Obšil
Pišta, husár baróna Kostrovického: Richard Autner, poslucháč VŠMU, Tomáš Turek, poslucháč VŠMU
Ženci a žnice: Barbora Andrešičová, poslucháčka VŠMU, Jana Labajová, poslucháčka VŠMU, Barbora Drozdová, poslucháčka VŠMU, Viktória Predanociová, poslucháčka VŠMU, Martin Ďurkáč, poslucháč VŠMU, Michal Koleják, poslucháč VŠMU, Tomáš Magát, poslucháč VŠMU, Pavol Šimun, poslucháč VŠMU, Dávid Uzsák, poslucháč VŠMU, Juliána Oľhová, poslucháčka VŠMU
Spoluúčinkujú: tanečníci LUK.dance
Hudobníci: Ľudová hudba Maroša Mikuša.

PIATOK 1. 7. 2016

 

HUMNO 



JÁN LAZORÍK – ŽIVOT A DIELO
18:00 – 19:00
Program venovaný etnografovi, zberateľovi a vlastivednému bádateľovi Jánovi Lazoríkovi. 

Účinkujú: FS Hornád z Košíc, ĽH Michala Pagáča, Marek Sabol, Vladimír Kendra, Alfred Lincke, Júlia Leškaňičová, Laura Kolačkovská, Ľudovít Cehelský a pozvaní hostia


VRBOVSKÍ VÍŤAZI 
00:00 – 01:00 
Kapela z Vrbového hrajúca „priemyselný folklór“.

 

GASTROCENTRUM 



PRI MUZIKE
16:00 – 17:00
Vyhrávanie ĽH FS Kopaničiar  a ĽH FS Rozsutec.


TANEČNÝ DOM – KOSTELEC
17:15 – 18:00
Vyučovaný tanec: Čardáš z Kostelca (Považie)
Taneční majstri: Marek Sabol, Vladimír Kendra, Júlia Leškaňičová 
Hrá: ĽH Michala Pagáča

 

TANEČNÁ ZÁBAVA
23:00 – 02:00
S Ľudovou hudbou Rada Kertisa, ĽH FS Živel, ĽH FS Magura, ĽH FS Hornád

 

MALÁ SCÉNA 



V KRČME
17:00 – 18:00 
Program o tom, čo všetko sa mohlo odohrať počas nedeľného popoludnia v dedinskej krčme v prvej polovici minulého storočia.

Účinkujú: MSS Vepor z Klenovca, MSS Čierťaž z Nemeckej, Marta Tomková z Nemeckej, Marian Čupka zo Šumiaca, Peter Kocák ml. z Vranova nad Topľou a bývalí sólisti FS Podpoľanec z Detvy


PRIMÁŠI
18:00 – 18:45
Program Dzifče za vodu,  venovaný dlhoročnému vynikajúcemu primášovi Ľubovi Šimčíkovi, ktorý pred dvoma rokmi oslávil okrúhle jubileum – šesťdesiatku.

Účinkujú: ĽH Šarišanci a Ľubomír Šimčík


KARPATON
23:00 – 00:00
Koncert folklórnej, artificiálnej, džezovej a alternatívnej hudby vyúsťujúcej do žánru worldmusic.

 

VEĽKÁ SCÉNA 



DOLU VAŽINAMI
19:00 – 20:15 
Program zostavený z vystúpení účinkujúcich sólistov a folklórnych kolektívov Žilinského samosprávneho kraja je symbolickým prepojením liptovského regiónu a horného Považia, ktoré spája nielen jedna rieka, ale aj život okolo nej.

Účinkujú:  ĽH Martinky Bobáňovej z Terchovej, FS Rozsutec  a FS Stavbár zo Žiliny, FSk Hájov a deti zo Strečna, Andrea Jágerová, FSk Lúčan z Lúčok, FS Váh z Liptovského Mikuláša, FS Liptov z Ružomberka

 

CHLEBOM A SOĽOU
20:15 – 20:30
Slávnostné otvorenie festivalu Východná, ktorý je najväčším národným folklórnym festivalom na Slovensku.
Účinkujú: Súbor TIJERAS z Peru, tanečná zložka súboru SUKHISHVILI z Gruzínska, súbor BIZONE z Bulharska a speváci súboru BOZHYCHNI z Ukrajiny, Marian Čupka z Banskej Bystrice,  Veronika Kvočková z Terchovej, FS Vepor z Klenovca, FS Magura z Kežmarku, FS Hornád z Košíc, FS Kopaničiar z Myjavy , FS Živel z Bratisalvy, FS Liptov  z Ružomberka, FS Rozsutec zo Žiliny, ĽH Martinky Bobáňovej z Terchovej, FSk Kriváň z Východnej, FSk Važec z Važca, FSk Štrbän zo Štrby, Eleonóra Vančíková Kapasná z Bratislavy 
 

 

TVÁRE
20:30 – 22:00
Program o významných osobnostiach - tvárach súborov, ktoré im dávajú jasné smerovanie a filozofiu tvorby. 

Účinkujú:  FS Hornád z Košíc, FS Kopaničiar z Myjavy, FS Magura z Kežmarku, FS Živel z Bratislavy, FSk Kúcané z Kútov, ĽH FS Skaličan zo Skalice

 

NA DVORE
22:00 – 23:00 
Predstavenie pripravené špeciálne pri príležitosti 60. výročia Poddukelského umeleckého ľudového súboru, ktoré kolektív oslávil pred rokom.  

Účinkujú: hudobná, tanečná a spevácka zložka Poddukelského umeleckého ľudového súboru.

 

KOŠIARIK

 

16:00 – 18:00  
Program pre najmladších  návštevníkov festivalu, ktorí si môžu vyskúšať skladanie mapy Slovenska formou skladačky puzzle, netradičné športové súťaže v šikovnosti a rýchlosti, muzicírovanie na zvonkohre, striekanie ornamentov na papier, vyzdobovanie perníkovej chalúpky, vyrábanie bábok a ich oživenie.

 

ETNODOM

 

JÁN LAZORÍK – ŽIVOT A DIELO
17: 00 – 17:30
Vernisáž výstavy.

 

FILMY S ETNOLOGICKOU TEMATIKOU
17:30 – 18:30
Ján Kuska – Paľo Žiak, furman z Vrchslatiny 
Jaro Ondo – Stretnutie s pltníkmi 
Štefan Bán – Svadby v Gemeri 
Ľubor Patsch – Gazdovanie na Hriňovských lazoch

 

OHNISKO A KOLIBA

 

TRADIČNÁ KUCHYŇA
16:00 – 19:15

 

SPRIEVODNÉ PROGRAMY

 

ÚĽUV – JARMOK MAJSTROV REMESIEL
areál amfiteátra
piatok: 16:00 – 20:00
sobota: 09:30 – 20:00
nedeľa: 09:30 – 17:00


ŠKOLA REMESIEL S ÚĽUV-OM
kóje pod Májkou
sobota: 09:30 – 17:30
nedeľa: 09:30 – 15:00


KOŠIARIK
detské hry, piesne, tance, riekanky a iné zábavky
lúka v areáli amfiteátra 
piatok: 16:30 – 18:30
sobota: 10:00 – 18:00
nedeľa: 10:00 – 15:00 
Prítomnosť rodičov na programoch je nevyhnutná.

 

VÝCHODNIANSKA IZBA
areál obce Východná

 

SOBOTA 2. 7. 2016

 

HUMNO 

 

STRATENÉ ZVUKY SVETA
10:00 – 11:00
Ukážka jednoduchosti, variability a pestrosti predmetov na zvukovom princípe, ktoré využívali deti našich predkov.

 

ŠKOLIČKA TANCA
11:15 – 12:00
Zasadil som čerešničku - detské hry a tance.
Školu vedie: Borbora Volochová
Účinkuje: ĽH Rada Kertisa z Košíc, DFS Hanička

 

TANEČNÝ DOM – HORNÉ OREŠANY
12:15 – 13:00 
Vyučovaný tanec: Tance z Horných Orešian (Trnavsko)
Taneční majstri: Ján Michalik, Katarína Sládečková 
Hrá: ĽH Michala Pagáča

 

TANEČNÝ DOM – RASLAVICE
14:15 – 15:00
Vyučovaný tanec: Verbunky z Raslavíc (Šariš)
Taneční majstri: Vladimír Michalko, Marek Sabol 
Hrá: ĽH Michala Pagáča

 

MEDZINÁRODNÝ TANEČNÝ DOM
15:15 – 16:00 
Tanečný dom vedený účinkujúcimi zo zahraničných súborov.

 

MEDZINÁRODNÝ TANEČNÝ DOM
16:15 – 17:00
Tanečný dom vedený účinkujúcimi zo zahraničných súborov.

 

BANDA
00:00 – 01:00 
Koncert slovenskej world music skupiny Banda, ktorá vznikla v roku 2003 a odvtedy sa snaží ísť vlastnou cestou v chápaní tohto žánru. 

Účinkujú: Samo Smetana (husle, mandolína, buzuki, tamburína, spev), Alžbeta Lukáčová (cimbal, heligónka, perkusie, spev), Ivan Hanula (viola, mandolína, buzuki, spev), Peter Obuch (kontrabas, spev), Igor Ajdži Sabo (bicie nástroje, perkusie, spev), Eva Brunovská (spev, keyboard)

 

GASTROCENTRUM

 

SÚSTREDENIE
10:00 – 10:30
Tanečný program pre všetkých návštevníkov festivalu, prostredníctvom ktorého sa dostanú do absolútnej pohody aj tí najväčší spáči.

 

TANEČNÝ DOM – PARCHOVANY
10:45 – 11:30
Vyučovaný tanec: Čardáš z Parchovian (Zemplín)
Taneční majstri: Peter Vajda, Kristína Vajdová
Hrá: ĽH Michala Pagáča

 

PRI MUZIKE
11:45 – 12:30
Vyhrávanie ĽH Javorníček z Hvôzdnice a ĽH FS Magura z Kežmarku.

 

TANEČNÝ DOM – ČIERNY BALOG
13:15 – 14:00 
Vyučovaný tanec: Čardáš a do vysoka z Čierneho Balogu (Horehronie)
Taneční majstri: Alfred Lincke a Martina Kupcová 
Hrá: ĽH Michala Pagáča

 

TANEČNÁ ZÁBAVA
23:00 – 02:00
S ĽH Pagáčovci, ĽH FS Gymnik, ĽH Rada Kertisa a zahraničnými hosťami.

 

MALÁ SCÉNA 

 

MALÍ MUZIKANTI A SPEVÁCI
13:00 – 14:00
Koncert víťazov detského festivalu ľudovej hudby  Vidiečanova Habovka 2016.

 

HORE ULICOU
14:00 – 15:30 
Sprievod obcou Východná a krátka prezentácia všetkých účinkujúcich festivalu.

 

SLOVENSKÉ GAJDY A TRADIČNÁ GAJDOŠSKÁ KULTÚRA V UNESCO
15:30 – 16:15
Program o  gajdošoch a gajdách, ktoré boli v roku 2015 zapísané do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva (UNESCO). 
Účinkujú: Ľubomír Tatarka zo Slovenskej Ľupče, Gajdošská ľudová hudba Beskyd z Oravskej Polhory, Tomáš Blažek z Nitry, Trogári zo Veľkého Zálužia, Gajdošská muzika zo Sihelného, Gajdošská skupina z Belej-Dulíc pod vedením Jara Chalúpku, Garajovci - Fašangovníci z Veľkej Lehoty.

 

MATI MOJA MATI...
16:15 – 17:30
Pocta významnej pedagogičke, choreografke a zakladateľke dvoch zvolenských folklórnych súborov Zornička a Marína, ktorá odišla do folklórneho neba vo februári 2016.
Účinkujú: DFS Zornička zo Zvolena, Tanečný odbor ZUŠ Zvolen, DFS Ďumbier a DFS Pramienok z Liptovského Mikuláša, DFS Kečera z Jakubian, Matúš a Martin Murínovci

 

Z POPOLA PLAMEŇ
17:30 – 18:30
Program folklórnych skupín ocenených v súťaži Nositelia tradícií, plný ľudových zvykov, tanca, spevu a hudby.

Účinkujú: FSk Parchovianka z Parchovian, FSk Javorníček z Hvozdnice, FSk Podžiaran z Papradna, FSk Kúcané z Kútov a ĽH Skaličan zo Skalice, FS Goral zo Suchej Hory a sestry Matákové z Čadce

 

RUSÍN ČENDEŠ ORCHESTRA
23:00 – 00:00
Koncert world music karpatsko-balkánskej-rómsko-jazzovej temperamentnej hudobnej fúzie v jedinečných úpravách Reného Bošeľu a Jakuba Stračinu.

Účinkujú: Peter Šipula (spev, husle), Zuzana Holíková (cimbal, spev), Alžbeta Stračinová (husle, spev), René Bošeľa (viola, gitara, spev), Jakub Stračina (kontrabas), Róbert Bošeľa (bicie, perkusie)

 

VEĽKÁ SCÉNA

 

PRÍBEHY OD ČIERNEHO MORA 
19:15 - 20:30 
Program zahraničných súborov, ktoré prinesú príbehy zo života ľudí blízkych aj vzdialených kultúr v podobe jednoduchých piesní aj náročných tancov. 
Účinkujú: Súbor TIJERAS z Peru, tanečná zložka národného súboru SUKHISHVILI z Gruzínska, súbor BIZONE z Bulharska a speváci súboru BOZHYCHNI z Ukrajiny.

 

JE BLAHO TU?
20:30 – 22:00
Tematický program venovaný životu a dielu významného slovenského choreografa Jána Blaha.

Účinkujú: FS Gymnik z Bratislavy, FS Kopaničiar z Myjavy, Lúčnica, SĽUK, študenti VŠMU, Východná Slovak Dancers z Kanady

KRÁSA NEVÍDANÁ
22:10 – 23:00
Multimediálny program, v ktorom je v popredí žena, ľudový ornament  a slovenský ľudový odev.
Účinkujú: Credance, SĽUK, Marina, gajdoši, Bon bon trio, Maca, Heligonkárky z Terchovej a další.

KOŠIARIK

HRY A ZÁBAVKY
11:00 – 16:15 
Program pre najmladších  návštevníkov festivalu, ktorí si môžu vyskúšať skladanie mapy Slovenska formou skladačky puzzle, netradičné športové súťaže v šikovnosti a rýchlosti, muzicírovanie na zvonkohre, striekanie ornamentov na papier, vyzdobovanie perníkovej chalúpky, vyrábanie bábok a ich oživenie.

ETNODOM

KAREL PLICKA – MAJSTER VIACERÝCH REMESIEL
10:30 – 12:00 
Prednáška a prezentácia venovaná významnému etnografovi, folkloristovi, zberateľovi, fotografovi, filmovému scenáristovi a režisérovi K. Plickovi.

GAJDY A GAJDOŠSKÁ KULTÚRA NA SLOVENSKU
13:00 – 14:30
Multimediálna prezentácia pri príležitosti zápisu gájd do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva (UNESCO).

PREMIETANIE FILMOV S ETNOLOGICKOU TEMATIKOU
15:00 – 16:30 
Ján Fotta – Od ovečky po gubu 
Ľubor Patsch – 100 rokov FS Kriváň z Východnej 
Jozef Weis – Detvianske kríže 
Vlado Kružic – Majster troch remesiel 
Petr Pavlinec – Byla svadba byla

OHNISKO A KOLIBA 

TRADIČNÁ KUCHYŇA
10:00 – 17:00

EVANJELICKÝ KOSTOL


ŽENY
10:30 – 11:15 
Hudobno-spevácky program venovaný postaveniu žien v spoločnosti v prvej polovici minulého storočia.

Účinkujú: Ladislav Drugda, ženská spevácka skupina, dievčenská spevácka skupina a ľudová hudba FSž Marína zo Zvolena

CINTORÍN

PIETNA SPOMIENKA NA ZOSNULÝCH FOLKLORISTOV 
13.30 – 14:00
Spomienka na osobnosti, ktoré súviseli s festivalom vo Východnej - či už ako organizátori, autori programov alebo ako účinkujúci a ktoré len nedávno odišli do večnosti. 
Účinkujú: ĽH DFS Zornička zo Zvolena, Ľubomír Tatarka zo Slovenskej Ľupče, Eleonóra Vančíková Kapasná z Bratislavy, Roman Malatinec, Ján Matuška z Detvy

SPRIEVODNÉ PROGRAMY

 

ÚĽUV – JARMOK MAJSTROV REMESIEL
areál amfiteátra
piatok: 16:00 – 20:00
sobota: 09:30 – 20:00
nedeľa: 09:30 – 17:00


ŠKOLA REMESIEL S ÚĽUV-OM
kóje pod Májkou
sobota: 09:30 – 17:30
nedeľa: 09:30 – 15:00


KOŠIARIK
detské hry, piesne, tance, riekanky a iné zábavky
lúka v areáli amfiteátra 
piatok: 16:30 – 18:30
sobota: 10:00 – 18:00
nedeľa: 10:00 – 15:00 
Prítomnosť rodičov na programoch je nevyhnutná.

 

VÝCHODNIANSKA IZBA
areál obce Východná

EVANJELICKÉ SLUŽBY BOŽIE
8:30 – 9:30 / Evanjelický kostol
Účinkujú: FSk Kriváň z Východnej, ĽH Martinky Bobáňovej z Terchovej, Roman Malatinec, Igor Hraško

 

SLÁVNOSTNÁ SVÄTÁ OMŠA 
9:30 – 10:45 / Rímskokatolícky kostol 
Účinkujú: Michal Fiľo, Matúš Fiľo z Banskej Bystrice, FSk Javorníček z Hvozdnice, ĽH Javorníček, sestry Matákové z Čadce, ĽH Martinky Bobáňovej z Terchovej

 

HUMNO 

 

ŠKOLIČKA TANCA
10:00 – 11:00
Detské hry a tance 
Školu vedie: Marianna Svoreňová
Účinkujú: DFS Hanička z Košíc a DĽH Abovčane z Košíc


TANEČNÝ DOM – SUCHÁ HORA
11:15 – 12:15 
Vyučovaný tanec: Tance zo Suchej Hory (Orava)
Taneční majstri: Alfred Lincke a Martina Martina Kupcová 
Hrá: ĽH Michala Pagáča


TANEČNÝ DOM – CIGÁNSKE
12:30 – 13:30
Vyučovaný tanec: Cigánske tance z Poštárky od Bardejova (Šariš)
Taneční majstri: Vladimír Michalko a Marianna Svoreňová
Hrá: ĽH Michala Pagáča

 

GASTROCENTRUM

 

SÚSTREDENIE
10:00 – 10:30
Tanečný program pre všetkých návštevníkov festivalu, prostredníctvom ktorého sa dostanú do absolútnej pohody aj tí najväčší spáči.

 

PRI MUZIKE
11:45 – 12:30
Účinkuje: DFS Hanička

 

MALÁ SCÉNA 

 

TALENTY
10:00 – 11:30
Predstavenie talentovaných  tanečných a hudobných folklórnych kolektívov, speváckych skupín a sólistov inštrumentalistov i spevákov.
Účinkujú: DFS Turiec z Martina, DFS Venček z Popradu, DFS a FS Dúbravček z Plevníka, DFS Fialka z Partizánskeho, ŽSS Tišina z Belej, Folklorní klub Fogáš, DFS Pramienok zo Srbska, Pajtaški z Lekároviec, Folklórna spevácka skupina Povoja z Piešťan, DFSk Záborský - Župčany z Prešova, FSk Polonina z Košíc, DFS Gerulata z Bratislavy, FS Košičan z Košíc, Kalužiar z Vrútok, DFS Hanička z Košíc

 

Z NAJLEPŠÍCH
11:30 – 12:15
Program víťazov a laureátov celoštátnej súťaže sólistov tanečníkov v ľudovom tanci s medzinárodnou účasťou Šaffovej ostrohy 2016.

 

VÝCHODNÁ VO VÝCHODNEJ
12:15 – 13:00
Predstavenie kanadskej tanečnej skupiny, ktorá prišla na Slovensko po rokoch presvedčiť divákov, že je hodná nosiť meno Východná.

Účinkujú: Tanečná skupina Vychodna Toronto Dancers  z Kanady

 

OHNISKO

 

TRADIČNÁ KUCHYŇA
10:00 – 15:00

 

ETNODOM

 

RAŇAJKY S ETNOLÓGMI
10:00 – 12:00 
Neformálne stretnutie s absolventmi odboru etnológie, debata o možnostiach ich uplatnenia v praxi, o zmysle, smerovaní vzdelávania a prípravy v tomto odbore, o ďalších výzvach v rámci tejto témy.

 

PREMIETANIE FILMOV S ETNOLOGICKOU TEMATIKOU
13:00 – 14:00
Vlado Kružic – Fujarovanie 
Peter Boboček – Cesta životom 
Ľubor Patsch – Tradičné ovčiarstvo na Liptove v spomienkach baču Floriána Šavrtku z Liptovských Revúc 
Vlado Kružic – Detvianski betlehemci 
 

 

VEĽKÁ SCÉNA

 

PRÍBEHY OD ČIERNEHO MORA
13:30 – 14:30 
repríza programu


KAŽDÝ CHVÍĽKU ŤAHÁ PÍLKU
14:30 – 16:00
Galaprogram 62. ročníka FFV
Účinkujú: Ľubomír Tatarka, ĽH Javorníček, ĽH Kúcane z Kútov, FS Kopaničiar z Myjavy, FS Gymnik z Bratislavy, FS Hornád z Košíc, FS Magura z Kežmarku, FS Váh z Liptovského Mikuláša, FS Živel z Bratislavy, FSk Kriváň z Východnej, víťazi Šaffovej ostrohy z kategórie C, víťazi detskej súťaže Vidiečanova Habovka, sestry Matákové, Súbor TIJERAS z Peru, tanečná zložka národného súboru SUKHISHVILI z Gruzínska, súbor BIZONE z Bulharska a speváci súboru BOZHYCHNI z Ukrajiny.

 

SPRIEVODNÉ PROGRAMY

 

ÚĽUV – JARMOK MAJSTROV REMESIEL
areál amfiteátra
piatok: 16:00 – 20:00
sobota: 09:30 – 20:00
nedeľa: 09:30 – 17:00


ŠKOLA REMESIEL S ÚĽUV-OM
kóje pod Májkou
sobota: 09:30 – 17:30
nedeľa: 09:30 – 15:00


KOŠIARIK
detské hry, piesne, tance, riekanky a iné zábavky
lúka v areáli amfiteátra 
piatok: 16:30 – 18:30
sobota: 10:00 – 18:00
nedeľa: 10:00 – 15:00 
Prítomnosť rodičov na programoch je nevyhnutná.

 

VÝCHODNIANSKA IZBA
areál obce Východná

Riešime za Vás

Šetrenie vody
Liptovský Mikuláš

Šetrenie vody

V riešení
Policajná hliadka hrala v službe futbal.
Liptovský Mikuláš

Policajná hliadka hrala v službe futbal

Vyriešené
Pridaj svoj podnet