Utorok, 23. január, 2018 | Meniny má Miloš
Pridajte si svoje mesto

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Zóna bez peňazí

Kde a kedy ?

Čas:  26. 11. 2016, sobota

10:00 - 16:00 hod.
Miesto:  Klub Panoptikum v Ružomberku

Popis

Je vám ľúto zbaviť sa vecí, ktoré sú stále v dobrom stave, ale už ich sami nepotrebujete? Môžete s nimi potešiť niekoho druhého a zároveň si sami spraviť radosť s vecami niekoho iného. A to všetko bez peňazí. Dané veci podarujete alebo vymeníte za nejaké, ktoré sa hodia vám či vašim blízkym. Alebo len jednoducho prídete, podporíte akciu úsmevom, účasťou, dobrým slovom a vychutnáte si atmosféru a strávite s nami príjemný deň.

Knihy, porcelán, sošky, náušnice, dečky, obrazy, ale aj papierové vrecká, topánky, šaty, sukne, nohavice či detské oblečenie a hračky.

Veríme, že prídete medzi nás a spolu sa nám podarí spojiť našu komunitu a stráviť spolu jeden krásny deň.

Ak viete o niekom, kto by uvítal pomoc, priveďte ho so sebou, budeme veľmi radi.

Na zónu môže prísť každý, kto chce druhým či sebe urobiť radosť. A to všetko bez peňazí. „Cieľom podujatia je darovať veci, ktoré sú pekné, majú stále hodnotu, ale už ich doma nepotrebujeme. Na druhej strane si môžu nájsť nového majiteľa a poslúžiť druhým," vysvetľuje jedna z organizátoriek Kvetka Legerská z OZ Lokál.

Ružomberčania môžu priniesť veci, ktoré sú ešte využiteľné a majú svoju hodnotu. „Minulý rok si napríklad nového majiteľa našiel kočík, detská autosedačka, či vianočný stromček. Na zóne uvítame potreby do domácnosti, školské potreby, zachovalé čisté oblečenie, knihy, doplnky do bytu, kozmetiku. Tie veci, ktoré ostanú, poputujú ľuďom a rodinám v núdzi, o ktoré sa v meste starajú charitatívne organizácie," dodáva ďalšia z organizátoriek Janka Kamanová, z iniciatívy Esencia šťastia.

Zóna bez peňazí prebieha v ten istý deň vo viacerých mestách na Slovensku.

Na záver pre Vás máme prosbu – skúste tento rok tvoriť Zónu s nami. Buďte aktívnou súčasťou tohto dňa.

Ak sa Vám nedá zapojiť dobrovoľníckou formou, veľmi nám pomôže, ak sa zamyslíte, aké veci k nám donesiete. Úprimne Vám prezradím, že každý rok ostáva veľmi veľa oblečenia a nie každý kus je v dobrom stave. Pozrite sa na tie veci a naozaj triezvo ich pretrieďte. Doneste len slušné, čisté veci a prosím podeľte ich podľa kategórií – ženské, pánske, detské. Detské oblečenie by bolo skvelé podeliť podľa veku – novorodenec, batoľa, atď... veľmi nám to uľahčí priebeh tohto dňa a aj pre Vás bude návšteva Zóny väčším zážitkom, spoločne dodali organizátorky.

Riešime za Vás

Šetrenie vody
Liptovský Mikuláš

Šetrenie vody

V riešení
Policajná hliadka hrala v službe futbal.
Liptovský Mikuláš

Policajná hliadka hrala v službe futbal

Vyriešené
Pridaj svoj podnet