Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor
Pridajte si svoje mesto

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

AUTORSKÉ ČÍTANIE PETRY NAGYOVEJ DŽERENGOVEJ

Kde a kedy ?

Čas: 29. 11. 2016, utorok

10:00 hod.
Miesto: Mestská knižnica Ružomberok

Popis

Petra Nagyová - Džerengová je úspešná slovenská autorka. U dospelých čitateliek je známa najmä spoločenskými románmi - Chcem len tvoje dobro (2005), Za to mi zaplatíš (2006), Pozri sa na seba (2007), Nepýtaj sa, kde som (2009) a Ženy nášho rodu (2010). Zatiaľ poslednou knihou pre dospelých je titul Ide o všetko (2013), zbierka krátkych vtipných fejtónov a postrehov zo života. Posledné roky sa venuje hlavne tvorbe pre deti, napísala sériu úspešných príbehov o dievčatku menom Klára (Klára a mátohy, Klára a iglú, Klára a Tity, 2012 - 2014). Momentálne má rozpracovanú i knihu pre teenagerov.

Málokto vie, že  autorka je spolumajiteľkou vydavateľstva Verbárium, ktoré prináša na slovenský trh kvalitnú prekladovú literatúru pre deti a teenagerov. Spolu s kolegyňami sa snažia priniesť na slovenský literárny trh úspešné a oceňované tituly prekladané do desiatok jazykov sveta. V ich ponuke dominujú najmä nemeckí a severskí autori, prezentujú napr. i kanadskú autorku so slovenskými koreňmi Kathy Kacer, venujúcu sa téme holokaustu.  

Okrem písania má P. Nagyová Džerengová za sebou viaceré pracovné skúsenosti. Počas štúdií pracovala ako letuška, neskôr ako moderátorka zahraničného spravodajstva, štyri  roky pôsobila ako viceprimátorka Bratislavy pre kultúru a zahraničné vzťahy. Ovláda niekoľko cudzích jazykov, veľa cestuje. 

Tvorba pre deti - anotácie:
Klára a mátohy (Slovart, 2012)
Klára ešte nemá ani šesť rokov a už ide do školy. To však nie je jediná veľká zmena, ktorá ju čaká. Má sa jej narodiť sestrička...

Klára a iglu   (Slovart, 2013)
Klára sa už mátoh nebojí. Má predsa psa Bobíka a malú sestričku Emku, o ktorú by sa rada starala. Emka však zmenila život celej rodiny a Klára sa občas cíti sama.

Klára a Tity (Slovart, 2014)
V treťom pokračovaní príbehov o Kláre dostane malá hlavná hrdinka list so správou, že z Afriky sa jej vracia mamička. A nepríde sama.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
 

Riešime za Vás

Šetrenie vody
Liptovský Mikuláš

Šetrenie vody

V riešení
Policajná hliadka hrala v službe futbal.
Liptovský Mikuláš

Policajná hliadka hrala v službe futbal

Vyriešené
Pridaj svoj podnet