Utorok, 16. január, 2018 | Meniny má Kristína
Pridajte si svoje mesto

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

RENDEZVOUS POD SCHODMI 11

Kde a kedy ?

Čas: 30. 11. 2016, streda

16:00 hod.
Miesto: Mestská knižnica Ružomberok

Popis

Hosť večera: spisovateľ, redaktor a publicista Bohumil Motejlek
Spoluhosť: spisovateľ, humorista, redaktor a publicista Milan Lechan 

Prozaik a publicista, aforista Bohumil Motejlek (1945) - rodák z Trenčína, väčšiu časť života prežil v  Ružomberku. Študoval na strednej priemyselnej škole textilnej, aktívne sa dlhé roky venoval športovému vzpieraniu. Literárne pôsobil ako redaktor  okresných novín Liptov a spolupracovník periodika Ružomberský hlas.

Začiatky jeho literárnej činnosti sú spojené s jeho pseudonymom Bohumil Urs. Je autorom veľkého množstva poviedok, mikropoviedok a fejtónov, ktoré vychádzali v periodikách Smer na nedeľu a  Život. Jeho fejtóny v rámci cyklu Mozaika života sú už niekoľko rokov neoddeliteľnou súčasťou  Ružomberského  hlasu, publikované  boli  i viaceré jeho novely  na pokračovanie - Fenomén ľudskosti (2006), Závrate (2007), Spoveď (2012) a Cudzinka (2015). Samostatne vo Vydavateľstve Epos publikoval román Havraním brkom (2013). V r. 2016 mu v rámci edície Knižnica Rozhľadov po kultúre a umení vyšla zbierka aforizmov Res papilionis minutae / Drobnosti motýľa. 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Súčasťou programu bude aj slávnostný akt prijatia Bohumila Motejleka za člena Spolku slovenských spisovateľov.
 

Riešime za Vás

Šetrenie vody
Liptovský Mikuláš

Šetrenie vody

V riešení
Policajná hliadka hrala v službe futbal.
Liptovský Mikuláš

Policajná hliadka hrala v službe futbal

Vyriešené
Pridaj svoj podnet