Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Liptovské múzeum

Popis

Múzeum sa venuje aj kultúrno-výchovnej a vzdelávacej činnosti, ktorú tvoria výstavy, prednášky, besedy, koncerty, tvorivé dielne a rôzne podujatia pre deti a mládež, zdravých, ale aj telesne či mentálne postihnutých ľudí rôzneho veku.

Pri ich organizovaní spolupracuje s mestským úradom, miestnymi základnými a strednými školami, Súkromnou základnou umeleckou školou Jánoš (koncerty v kostole Všetkých svätých v Ludrovej), Škola úžitkového výtvarníctva (výstava maturitných textilných prác spojená s ich prehliadkou a obhajobou), centrom sociálnych služieb „TROJLÍSTOK“ (projekt „Kuchyňa starých materí“ v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline), okresnou organizáciou Slovenského poľovníckeho zväzu (výstava poľovníckych trofejí v Liptovskom múzeu v Ružomberku, podujatie „Deň sv. Huberta“ v skanzene v Pribyline), Fotoklubom pri Liptovskom múzeu, centrom voľného času Elán či folklórnymi súbormi „Liptov“ a „Liptáčik“.

Od roku 2008 múzeum realizuje so Základnou školou Kvačany na hrade Likava program s názvom „Na hrade a v podhradí“ a od roku 2004 projekt „Kelti na Havránku“, v ktorých účinkujú žiaci spolu s pracovníkmi múzea a členmi občianskych združení „Hortus de Likava“ a „Vae Victis“. V roku 2009 sa konali podujatia „Likava v dejinách Liptova“, „Cez prah minulosti“ (archeoskanzen Havránok) a „Legendy a mýty ožívajú“ (kostol v Ludrovej).

Vzdelávacia činnosť sa intenzívnejšie rozvíjala od roku 2003 v múzeu Čierny orol v Liptovskom Mikuláši a od roku 2005 v Liptovskom múzeu v Ružomberku. Podujatia tohto typu tvorili prednášky a besedy na prírodovedné, historické, etnografické a literárne témy, ktoré realizovali spočiatku externí odborníci, neskôr aj pracovníci múzea.

Aktuálne hráme

Liptovské múzeum na mape

Otvoriť mapu v novom väčšom okne

Riešime za Vás

Šetrenie vody
Liptovský Mikuláš

Šetrenie vody

V riešení
Policajná hliadka hrala v službe futbal.
Liptovský Mikuláš

Policajná hliadka hrala v službe futbal

Vyriešené
Pridaj svoj podnet