Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Diera do sveta

Občianske združenie Diera do sveta

sídlo: A.Bernoláka 42/11

031 01 Liptovský Mikuláš

Popis

     Našim snom bolo vytvoriť zázemie pre nezávislú, alernatívnu a menšinovú kultúru na Liptove, tak ako sa to darí našim priateľom v Kultúrnom centre v Záhrade (Banskej Bystrici), alebo v Stanici-Záriečie v Žiline... 

Naše centrum je na začiatku dlhej cesty stať sa pulzom kultúry a umenia. Chceme podporovať lokálnych výrobcov i umelcov. Radi by sme priniesli niečo čo nám na Liptove chýba, nielen kvalitnú literatúru, ale hlavne nové vízie stretávania sa a vzdelávania. Smerujeme k deťom a pripravujeme pre nich pravidelné čítania a snažíme sa kultivovať ich osobnosti. Vytvárame projekty v ktorých iniciujeme tvorivosť rôznych umelcov. V roku 2014 sme odštartovali prvý ročník festivalu literatúry a umenia MOBILIS, ktorý bol venovaný odkazu Ivana Laučíka a Osamelým bežcom, sme jeho žiakmi a jeho beh uskutočňujúci sa osihotene – teda mimo stádo za ľudskosť je pre nás kľúčový. V spolupráci s profesionálnymi kurátormi a skupinou Freshmen´s organizujeme pravidelné vernisáže a vystavujeme v našom priestore súčasné výtvarné umenie.  

Doplnkom našej činnosti je aj kaviareň, kde podávame kvalitné, zdravé pochutiny a kníhkupectvo zamerané výlučne na hodnotné tituly. Podnikanie ako doplnok našich kultúrnych aktivít slúži na ich finančnú podporu. Spolupracujeme s dobrovoľníkmi a s organizáciou YMCA. 

Naším cieľom je byť výlučný v kvalite, avšak nevylučovať nikoho. 

Kaviareň

Kultúrne pôžitky spríjemní chutná káva, nápoje a koláče. Náš nápojový lístok osvieži nielen váš deň, ale aj zdravie. Zameriavame sa na pochúťky, ktoré majú svoj príbeh, sú pripravené poctivo, so zaujatím a vášňou nie pre konečný zárobok, ale pre produkt samotný. Vyhľadávame preto lokálnych výrobcov, ktorí rovnako ako my žijú svoj sen. A nie preto, že sa to teraz nosí, ale preto, že to skutočne má ZMYSEL. 
Vyberáme to najchutnejšie, aby sme z toho mali úžitok a radosť úplne všetci – vy, my, dodávatelia a hlavne naša príroda.

Kultúrny bod

Naše malé pódium pohostí veľké veci – zaujímavé filmy, divadlá, koncerty, vernisáže. Ale aj mnohé netradičné akcie, ktoré majú za cieľ nielen zaujať, ale aj zbližovať.
Naším cieľom je byť výlučný v kvalite, avšak nevylučovať nikoho. Na svoje si prídu deti, aj mamičky a oteckovia, ktorí si budú chcieť povyraziť. Mladí, ktorých nebaví len tak nečinne sedieť, seniori, ktorí stále držia krok s dobou.

Dizajnový obchodík

Originálne veci, ktoré vás nielen potešia, ale aj odlíšia zo šedého priemeru. Vyniknite a zafarbite si deň výrobkami šikovných a tvorivých ľudí.

Kníhkupectvo

Ponúkame knihy, ktoré sa neoplatí len prelistovať, naše knihy jednoducho musíte vlastniť. Nádherné rozprávkové knihy pre malých i veľkých, komiksy, umelecké kusy, samizdaty – všetko to, čo inde v meste nenájdete a za čo dáme my predajcovia ruku do tlače.

A mnoho zaujímavostí, zábavností, prekvapení, ktorými sa budeme snažiť spríjemniť váš deň.

MgA. Ján Mikuš, Mgr.art Jana M. Hanzelová, Mgr. Helena Hajková

Aktuálne hráme

Diera do sveta na mape

Otvoriť mapu v novom väčšom okne

Riešime za Vás

Šetrenie vody
Liptovský Mikuláš

Šetrenie vody

V riešení
Policajná hliadka hrala v službe futbal.
Liptovský Mikuláš

Policajná hliadka hrala v službe futbal

Vyriešené
Pridaj svoj podnet